NordicBet Liga Foreningen

DBU Fodboldskole i uge 27 i Hobro IK

DBU Fodboldskole i uge 27 i Hobro IK

Fra den 1-5 juli 2024 vil der være DBU fodboldskole i Hobro IK-regi. Tilmelding til næste års fodboldskole starter onsdag d. 1/11, hvor der er plads til 176 børn på årgangene 2009-2017. I år var der udsolgt med hele 226 deltagende.

Du kan sikre din plads via følgende link: Tryk her for at tilmelde dig til fodboldskolen

I sommeren 2023 fik Hobro IK overrakt en plakat som symbol på at have afholdt DBU fodboldskole i 30 år i streg. En stor milepæl, der fortæller lidt om klubbens seriøsitet omkring fodboldskolen. En altid hyggelig og lærerig uge, hvor Hobro IK stiller med dygtige trænere samt et besøg af klubbens NordicBet Liga-mandskab.

Hertil vil alle deltagende modtage:

1x DBU Fodboldskole bold

1x DBU Fodboldskole spillesæt, bestående af T-shirt, shorts og strømper

1x DBU Fodboldskole drikkedunk

Vi håber at se en masse glade drenge og piger til næste år i uge 27.

Har du spørgsmål kan fodboldskoleansvarlig Martin Ingvorsen kontaktes på mi@hikfodbold.dk